Trendy ve světě sociálních sítí pro rok 2022. Které z nich můžete využít?

Eliška Papoušková

4 minuty čtení

21. 1. 2022

social-media-trends-2

Sledujete dění kolem sociálních sítí a zajímá vás, jaké reklamy budou v roce 2022 fungovat? Budou nám starší sociální sítě z hlediska marketingu schopné ještě něco nabídnout? Jaké trendy budou převládat? Všechny tyto otázky vám zodpovíme v našem článku.

Jelikož zde máme začátek nového roku, tak jsme si s ním pro vás připravili tipy na nejlepší formáty reklam, které se vám určitě budou hodit k propagaci nejen během tohoto roku.

Instagram Reels

Už jste zkoušeli využít novější instagramovou funkci, která vám umožní tvorbu krátkého poutavého videa? Ano, řeč je o Instagram Reels. Jedná se o krátký videoobsah v plném portrétovém režimu 9:16. Videa mohou být natočeny jako jedna scéna nebo série dohromady sešitých záběrů. Na rozdíl od IGTV je Reels zabudovaný přímo do stávajícího rozhraní Instagramu, což by mělo vést k větší efektivitě, a hlavně vyšší míře používání (to už jsme si mohli všimnout v předchozím roce).

man-holding-iphone-x

Proč ale Instagram Reels zařadit do placených reklam? Jedná se o nejlevnější platformu pro reklamu. My si její využití vyzkoušeli už v minulém roce a příznivá cena se nám opravdu potvrdila. Téměř skandálně levná reklama – především i díky nedostatku kvalitní konkurence – bude rozhodně jedním ze zajímavých reklamních formátů. Zvažte její využití i vy.

TikTok

Uživatelská základna sociální sítě TikTok v Česku vzrostla za posledního půl roku o několik stovek tisíc lidí. Nyní platformu každý měsíc navštíví 1,4 milionu unikátních uživatelů, což už začíná být zajímavé i pro české marketéry.

mobil-2

Proč TikTok zakomponovat do svých reklam? Protože u něj – stejně jako v případě Instagram Reels – můžete dosáhnout skvělého zásahu (reach + impresse), jelikož zde není taková konkurence jako na Facebooku či Instagramu. Pokud chcete za krátký čas a opakovaně zasáhnout co nejširší publikum, prémiové formáty mohou být pro vás opravdu zajímavé. Samozřejmě musíte brát v potaz, že tyto formáty budou hrát roli spíše na počátku nákupního procesu a pomůžou zvyšovat povědomí o vaší značce. A to se také hodí, ne?

Spotify

Mohlo by se zdát, že doba rozhlasových reklam je dávno za námi. Stačí se ale rozhlédnout a zjistíte, že díky rozmachu chytrých telefonů, bezdrátových sluchátek a inteligentních reproduktorů se nacházíme v době, která je pro audio marketing jako dělaná.

Bezkonkurenčně nejsilnější platformou pro audio marketing – samotřejmě po tradičním rádiu – je Spotify. V České republice jej používá více než 1,5 milionu uživatelů. 55 % z nich jsou posluchači neplacené verze – a právě ty můžete svou kampaní oslovit. Zvukovou reklamu navíc nelze žádnými nástroji zablokovat. Reklamní spoty tak mají vyšší míru expozice a zužitkují maximum z rozpočtu vaší kampaně. Reklama na Spotify ale není samozřejmě pro všechny značky. Což je ale velká výhoda pro vás – pokud do cílové skupiny spadají vaši zákazníci. Generace ve věku 18 až 24 let tvoří přibližně 36 % neplatících uživatelů Spotify. 55 % všech neplatících posluchačů jsou muži, 45 % pak ženy.


Tip!

Pro propagaci koncertů, či jiných kulturních akcí můžete zvolit cílení podle jednotlivých měst – a zasáhnout tak uživatele v místě, kde se daná akce uskuteční. Vedle toho je možné cílit i na posluchače konkrétních stylů či kategorií podcastů.


Chcete mít přehled o dalších novinkách a tipech na tvorbu reklam a obsahu na sociálních sítích? Sledujete další články na blogu a odebírejte náš newsletter…

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Eliška Papoušková
CZ Social Ads Team Leader


eliska.papouskova@effectix.com

Více o Elišce

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl