10 tipů co sdílet na sociálních sítích a přitáhnout tak vyšší sledovanost

Denisa Staňková

6 minut čtení

10. 8. 2021

zena-s-mobilem

Spravujete Instagram, Facebook či jiné sociální sítě a pomalu vám začínají docházet nápady na příspěvky? Rádi byste produkovali obsah, jenž bude stále kreativní a pro fanoušky inspirativní a užitečný? V tom případě pro vás máme pár tipů!

Nebudeme zastírat, že je v dnešní době stále těžší a těžší na sociálních sítích uspět. Konkurence je veliká, obsah čím dál tím zajímavější a uživatelé vybíravější. A právě proto je třeba věnovat obsahové stránce příspěvků velkou pozornost. Jakým obsahem tedy můžete zaujmout?

1. Vzdělávejte a sdílejte tipy a triky

Nabídnout fanouškům něco navíc – to je klíčem úspěchu na sociálních sítích. Váš obsah by se neměl zaměřovat pouze na prodej a prezentaci služeb, ale měl by nabízet také inspiraci a obsahovat informace, které vaši sledující můžou využít. Máte e-shop s outdoorovým oblečením? Dejte fanouškům tipy na výlety. Nebo vaše firma dbá na udržitelnost? Řekněte jim, jak se i oni můžou zapojit. 

udrzitelnost

2. Neopomíjejte produkty a služby

Neprodávejte moc, ale zároveň ani málo. I když byste se neměli zaměřovat jen na prodej a prezentaci služeb, z vašich sociálních sítí by mělo být jasné, čím se zabýváte, popřípadně co za produkty prodáváte. V rámci sdíleného obsahu máte jedinečnou možnost fanouškům říct, proč jsou vaše služby přínosné a v čem vynikáte před konkurencí. 

produkt

3. Upozorněte na akce, novinky a aktuality

Stalo se u vás něco nového? Máte nový produkt, novou službu nebo něco o čem by se měli fanoušci dozvědět? Sdílejte to s nimi. Na vaše webové stránky se zřejmě nebudou dívat každý den, aby zjistili, co je u vás nového, ale na sociálních sítích máte velkou šanci je zaujmout.

4. Myslete na potřeby a problémy zákazníků

Zákazníci a jejich potřeby by měli být na prvním místě. Vnímejte, na co se ptají, co řeší, ptejte se jich na názor a komunikujte s nimi. Pokud se vám ve zprávách opakuje pořád jedna a ta stejná otázka, není nic jednoduššího, než vytvořit příspěvek či Stories na dané téma a informovat o tom všechny najednou. Zároveň je možná na čase zamyslet se nad tím, zda vám nechybí nějaké zásadní informace na webu, nebo proč se vás všichni ptají na to stejné. 

5. Bavte sebe i své fanoušky

Studie a průzkumy dokazují, že lidé se chodí na sociální sítě primárně bavit. Dnešní doba je uspěchaná, všichni jsou vystresovaní a upracovaní. Dejte fanouškům důvod se zasmát. Sdílejte vtipnou příhodu nebo třeba aktuálně velmi populární memes.

memjoke

6. Reagujte na aktuální situace

Nebuďte pozadu, sledujte aktuální dění ve světě a pokud se objeví něco, co můžete využít ve svůj prospěch, chytněte příležitost za pačesy.

7. Nebojte se ukázat tváře

Jak dostat na sociální sítě více emocí a přirozenosti? Sdílejte tváře a osoby. Ať už to jste vy sami, kamarádi nebo váš tým. Pokud je vás ve firmě jen pár, můžete si dovolit být osobnější. Ukažte na sociálních sítích, kdo jste a přibližte se tak svým fanouškům. Vyhněte se ale infantilním a blogískovým příspěvkům typu Dáváme si s Adélkou kafíčko. Vždy si před sdílením příspěvku položte otázku: proč to sdílím? A jak to souvisí s firmou, nebo s tím, co dělám? Pokud pracujete například v marketingové firmě, sdílejte raději příspěvek z konference. Ukážete tým a zároveň dáte najevo, že se neustále vzděláváte.

lide

8. Dejte prostor fanouškům

Jak získat přirozený obsah do feedu? Využijte fotky od samotných fanoušků. Motivujte je k tomu, aby fotky sdíleli, označili vás a pak je poproste, zda byste jejich fotku nemohli použít u sebe na profilu. Získáte obsah téměř zadarmo, a navíc uvidíte, že fanoušci budou nadšení, že se jejich fotka objevila u vás na profilu. Samozřejmě jim za fotku nezapomeňte připsat zásluhy.

9. Připomeňte významné dny

Blíží se den dětí nebo třeba den čokolády? Vytvořte speciální příspěvek – a když se to hodí, tak třeba i akci pro své zákazníky.

vyznamny-den

10. Edukujte

Další možností je určitě vzdělávání. Disponujete znalostmi, které je možné předávat dál? Proč to nedělat prostřednictvím sociálních sítí! Využít můžete různých možností a formátů. Přidejte infografiku, sdílejte video nebo vytvořte zábavně-edukační Reels. Váš obsah tak bude mít přidanou hodnotu, díky které máte možnost oslovit více lidí.

Možností, co sdílet na sociálních sítích je spousta, nezapomeňte ale vždy přemýšlet nad tím, proč daný příspěvek sdílíte, co má říct vašim fanouškům a jak souvisí s vaší firmou či s vámi osobně. Pravidelná aktivita na sociálních sítích je důležitá, ale nikdy byste neměli dávat přednost kvantitě před kvalitou. Méně je někdy opravdu více.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Denisa Staňková
Social Media Specialist


denisa.stankova@effectix.com

Více o Denise

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2022 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl