Jaký byl PPC Restart 2022?

Klára Faiglová

10 minut čtení

26. 9. 2022

Minulý týden jsme zavítali na celodenní konferenci o placené internetové reklamě , PPC Restart, kterou každoročně pořádá digitální agentura Taste. Pokud jste neměli možnost se účastnit, tak jsme pro vás přehledně sepsali naše poznatky.

ppc-restart-2022

 

Proč a jak využije PPC specialista BigQuery

S příchodem GA4 nastává doba, kdy PPC komunitou stále více a častěji rezonuje téma týkající se BigQuery. BigQuery představuje nástroj, který umožňuje propojit různé nástroje a obrovské množství dat spravovat a využívat na jednom místě. Tomáš Hurt nám ve své přednášce představil praktický návod, jak s BigQuery začít a jak si jej založit. Jak se bude práce PPC specialisty postupně transformovat z “klikače reklam” na byznys konzultanta a práce s daty bude ještě důležitější, bude nezbytné umět pracovat i nástroji typu BigQuery.

Zvyšujte výkon kampaní díky optimalizaci vstupních stránek

Honza Kvasnička na reálném usecase připomněl, že je online marketing provázaný a propojovat PPC, SEO s UX přináší jak pro klienta, tak pro zákazníka nesporné výhody. Každý specialista má na funkčnost, praktičnost a použitelnost webu různý pohled, který ve své práci používá a pokud se vše spojí, vznikají perfektní webové stránky. Na konkrétním příkladu ukázal, jak drobné změny, které u klienta ve spolupráci s PPC specialistou provedli, vedly ke zvýšení konverzního poměru a celkovém zefektivnění stránek. Znovu jsme se tak utvrdili v tom, že připravenost a funkčnost stránek je nejen pro PPC klíčová, ale jak lze méně připravené stránky drobnými úpravami vylepšit, aby se staly přívětivější.

Jak najít rovnováhu mezi clickem a klikem

O tom, že sezení rovně při práci u počítače za stolem není zrovna zdravé sezení, nás vyvedl z omylu Radek Laci ve svém vstupu o tom Jak najít rovnováhu mezi clickem a klikem. Častokrát se na nejrůznějších seminářích a přednáškách přednáší o tom, jak správně sedět, aby netrpěla záda, nepřivodili jsme si karpální tunely nebo tenisové lokty. Napak Radek apeloval na to, že i při chůzi pro kafe nebo ke kopírce cvičíme a právě na tom a pravidelném vstávání od stolu záleží více než na cvičení v posilovně nebo rovném sezení na kancelářské židli.

Jak maximalizovat výkon RSA reklam

Petr Bureš a Julie Kneblová nám připomněli změny z poloviny roku, kdy Google přestal podporovat ETA inzeráty a jedinou formou inzerátů ve vyhledávání jsou RSA inzeráty a při své přednášce nám ukázali jak s RSA reklamami pracují. Důraz kladli zejména na to, že je u RSA reklam velmi důležitá rozmanitost v nadpisech a popisech. Právě reklama s rozdílnými informacemi v nadpisech a popisech a plném obsazení všech 15 možností nadpisu a 4 možnostech popisu jsou nejefektivnější. Je tak velmi důležité dát si práci s tvorbou takového inzerátu, než jen sloučit 2 ETA inzeráty do jedné RSA reklamy.

Ako vyškálovať TikTok ads z 0 na 500tis. Kč mesačne

Milan Cidilo se tentokrát zaměřil na sociální síť TikTok, kterou v čechách využívá již 2 miliony uživatelů a ukázal, že reklama na této platformě se opravdu vyplatí. V prezentaci mimo jiné odhalil, jak strukturovat účty a také jaké kreativy v kampaních využívají. Mezi uživateli oblíbené videa patří: product unboxing, demo, step-by-step, testemonials nebo meet my favourite. Pokud nevíte o čem je řeč, doporučujeme zavítat na stránku TikTok Creative Center, kde si trendující videa můžete prohlédnout. Samotná struktura a práce s účtem je dost podobná té facebookové, Milan radil nesoustředit se na bestsellery, ale vytipovat tzv. “Hero” produkty, u kterých se dá lépe odsledovat dopad reklamy na prodej, protože TikTok pixel často nedokáže doměřit reálný dopad.

Moderní marketing

Interaktivní přednáška o moderním marketingu Milana Formánka byla plná otázek a následných překvapení. Milan nás přesvěčil, že nemáme podceňovat velikost značky a focus na brand, protože tyto aspekty mají reálně největší vliv na zisk. Dokonce výrazně větší než samotná kvalita reklam nebo cílová skupina, čemuž často markeťaci dávají vysokou prioritu. Dále pokud si stejně jako my myslíte, že je levnější udržet si stávajícího zákazníka, než najít nového, tak jste na omylu. Bigdata, prý ukazují opak.

Case study: Jak využít Zboží.cz na maximum

Seznam nedávno u Zboží.cz umožnil nastavování cen za proklik přímo v rozhraní Skliku. O možnostech optimalizace kampaně na Zboží.cz přijela poukázat Lucie Hvězdová, která v Seznamu vede tým konzultantů Zboží.cz. Kromě užitečných rad a poznatků nám Lucie také ukázala příklady z konkrétní Case study, kde i přes “základní” optimalizaci jako je například nastavení loga či dopravy a výdejních míst měla tato kampaň obrovský dopad na výkon. Dále jsme se dozvěděli, že nově na Sbazaru mají inzerenti možnost nabízet repasované zboží prostřednictvím Zboží.cz.

Share of Search - Nejdůležitější metrika, o které jste nikdy neslyšeli nebo snad ano

David Janoušek z agentury Taste nám pohovořil o možná nejdůležitější metrice v marketingu - Share of Search, která měří vizibilitu v organickém vyhledávání oproti ostatním značkám v daném odvětví. David nám vyprávěl, jak se tato metrika v roce 2021 vyvíjela a proč je zásadní tuto metriku měřit. Dále ukazoval, jak s SoS (Share of Search) pracují v agentuře Taste a představil nám automatizační nástroj S.O.S.A.T, který v agentuře společně s kolegy vytvořili.

Produktová analytika na sociálních sítích

Lukáš Bartošek zjistil, že díky rostoucím možnostem automatických strategií platformy nevyužívají maximální potenciál produktového portfolia klientů. Dle jeho odhadu dokonce 70 % inzerentů promarňuje dostupné možnosti optimalizace pro dosažení maximálního zisku. Proto se zaměřuje na produktovou analytiku, ta řeší výkon jednotlivých produktů a prostředků, které na ně vynakládáte. Jednotlivé kanály totiž nejsou provázané a každá z platforem pracuje se svými daty a podle nich optimalizuje. Ideálním způsobem je tedy vyhodnocovat data na centrálním místě a doplňující údaje jako například marže, ROAS, skupiny produktů podle zjištěných poznatků si posílat do xml feedu, kde díky custom labelům můžete produkty lépe segmentovat.

Využijte maximální potenciál kampaně Performance Max

Asi nejdůležitější novinkou, o které všichni specialisté momentálně neustále diskutují, je rozhodně kampaň Performance Max. I proto jsme od této přednášky měli velké očekávání. Jan Janoušek z digitální agentury Taste nám nastínil, že klíčovou věcí je mít správně nastavené Asset groups a jak je důležité sledovat Insights. Honza nám ukázal, jak s kampaní pracují v agentuře Taste a jak podle nich kampaň správně vyhodnocovat. Dozvěděli jsme se i pár skrytých triků, například jak najít efektivní URL adresy. Honza poukázal i na nejčastější chyby, kterých se specialisté dopouštějí a dále nám představil, jak s kampaní Performance Max pracovat v Google Analytics.

Jak rychle se dá na Pinterestu vydělat milion

Blanka Kudrnová nás předsvědčila svým příběhem o prvním vydělaném milionu, začít více přemýšlet nad Pinterestem. Lidé na této platformě jsou často v ranné fázi nákupního procesu, kdy hledají něco nového, ale vlastně úplně neví co. To je pro marketéry obrovská příležitost, jak je svou značkou ovlivnit. Zvlášť pokud nabízí zboží v kategoriích Home Decor, Weddings, Health and fitness nebo Food and Drinks, což jsou nejčastěji vyhledáváné segmenty. Blanka nám ukázala, jak pracovala s profilem Bonami.cz a poradila jak pracovat s nástěnkou. Odnesli jsme si řadu tipů. Pinnujte dlouhodobé produkty a ve vstupních stránkách využívejte kategorii. Pro plánování využívejte Tailwind, který vám umožní Pin přidat hned do několika nástěnek. Zaměřte se na lifestylové fotky a organické posty, vyplatí se to.

5 tipů na efektivnější B2B online marketing

O tom, jak zvýšit úspěšnost prodeje v B2B, přednášel Tomáš Komárek. Dozvěděli jsme se, jak důležitá je koordinace salesu a marketingu. Dostali jsme přehled o tom, jak zlepšit výkonnost kampaní díky efektivnějšímu sales procesu, jak si správně nastavit spolupráci se salesem a na co si dát pozor. Tomáš nám také představil několik nástrojů, které dopomohou dílčí činnosti salesu zefektivnit.

A jaký tedy byl PPC Restart?

Ano, pořád to je konference, která drží laťku kvality velmi vysoko. Přednášející se nebáli sdílet minimálně část svého know-how, konkrétní tipy a postupy. Mix inspirativních řešení, pohledů na performance marketing i novinek v oboru je hlavní důvod, proč jít na PPC Restart. Celou řadu tipů lze velmi rychle implementovat do našich současných postupů a vylepšit je. 

ppc-restart-2022-lide

Pokud by vás některé z témat zaujalo více a chcete si ho prostudovat, tak na stránkách konference najdete jednotlivé prezentace ke stažení - https://www.ppcrestart.cz/

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Klára Faiglová
Head of Creative Department

+420 727 862 717
klara.faiglova@effectix.com

Více o Kláře

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl