Poohlédnutí za ContentFirst2017 v Praze

3 minuty čtení

26. 6. 2017

ContentFirst je název konference, která se konala 7.6. v Praze a já se vám nyní pokusím zprostředkovat alespoň několik dojmů a pocitů, které ve mně zanechala. Je důležité poznamenat, že i když jsem Social media specialist, tak mě to vždy táhlo více k datům a k reklamám než k tvorbě obsahu. Aktuální trendy a zjištění z ContentFirst mě však přesvědčili, že content jde s výkonem ruku v ruce.

V průběhu skvěle zorganizované konference vystoupilo několik řečníků. To základní, co jsem si z celé konference odnesl, by se dalo shrnout přibližně takto:

  1. Content je třeba řešit koncepčně – jako při všem je potřeba mít plán a dodržovat ho. Ke contentové strategii totiž nepatří jenom obsah produkovaný na vašem blogu. Měl by celkově předcházet celou vaši marketingovou komunikaci – od webu, přes texty automatizovaných e-mailů, až po příspěvky na sociálních sítích.
  2. Youtube je silnější, než klasická TV – to platí všeobecně v segmentu ve věku 15-24 let. Až 90 % populace je v ČR v daném věku na YT, ale aktivní jsou i starší věkové kategorie.
  3. Dodávejte pravidelný obsah – lidé mají rádi pravidelnost a stejné formáty obsahu. Tak proč to nevyužít ve svůj prospěch? Vytvářejte pravidelné videoformáty a můžete tak jednoduše získávat nové sledující i fanoušky.
  4. Nebojte se jít za hranu – právě kontroverzní témata jsou to, co dokáže zaujmout. Proto se není třeba obávat také trochu kontroverze. Důležité je upoutat a zvýšit povědomí o vaší značce.
  5. Content musí jít ruku v ruce s business plánem – business plán je základem každého podnikání a neměli bychom na to zapomínat ani při tvorbě obsahu.
  6. Kvalitní content vám dokáže vybudovat podnikání – tento posun krásně ukazuje segment fitness trenérů, kteří si takovýmto způsobem vytvořili doslova vlastní segment a trh.
  7. Messenger boti– není se jich třeba obávat, dokáží aktivně a relevantně komunikovat za značku. Jsou jednoznačnou budoucností v komunikaci se zákazníky.
  8. Rozdělení nákladů na výrobu a propagaci by mělo být 1:1 – právě náklady na výrobu kvalitního contentu jsou to, co mnohé marketéry odrazuje. Pokud však nejste ochotní do tvorby contentu investovat alespoň stejnou sumu, jako do jeho propagace, tak je asi někde chyba.

A co na závěr? Jednoznačné konstatování, že kvalitní a originální content znamená budoucnost nejen v social media světě. Tak neusněte na vavřínech a začněte pracovat na kvalitním contentu už teď. Jinak vás konkurence převálcuje.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl