Filson

96% navýšení tržeb? Zjistěte, jak se nám to u klienta Filson podařilo

Dominik Kohel
Chief Sales Officer

Filson patří ke klientům, pro které stabilně pracujeme delší dobu. A přinášíme mu značné úspěchy napříč všemi online marketingovými kanály.

Během více jak 2 let, kdy pro Filson pracujeme, se cíle různě měnili a ztěžovaly, ale my se zvyšujícími nároky klienta drželi krok – a ještě jsme dokázali dosáhnout dalších výsledků navíc.

Realizátoři: Jiří Basov, David Hála, Jaroslav Vašut a Petr Gebauer.

Doba realizace: 5/2019 - doposud

O klientovi

Filson je výrobce a distributor velké škály produktů v oblasti automotive s 30letou historií na českém trhu. Zaměřuje se primárně na auto chemii a střešní nosiče.

Východiska

Klient v květnu 2019 spustil vlastní e-shop a poprvé se tak přesunul do segmentu B2C. Cílem bylo vybudovat e-shop, který by se stal lídrem na trhu v daném segmentu.

Fáze #1: Rozjetí projektu (květen 2019)

V počáteční fázi bylo zadání jasné: stihnout letní sezónu, která byla pro klienta klíčová. Vzhledem k omezenému počátečnímu rozpočtu jsme se zaměřili na SEO a PPC v Google Ads a Skliku.

filson-store-case-study-1

U PPC kampaní se podařilo velmi rychle rozšířit povědomí o novém e-shopu a získat nové zákazníky. Každým týdnem postupně rostl obrat celého e-shopu a zároveň se dařilo snižovat PNO. Již ve druhém měsíci se podařilo splnit stanovená KPI a dostat obrat i PNO na požadovanou úroveň. Takto probíhala spolupráce až do listopadu 2019, kdy si klient postupně vyladil všechny interní procesy a my se do toho mohli konečně pořádně opřít.

Fáze #2: Komplexní marketing

V listopadu 2019 jsme se dohodli na rozšíření spolupráce a kromě PPC a SEO jsme začali klientovi spravovat i reklamy na sociálních sítích a na zbožových srovnávačích. Klient měl s rozšířením spolupráce vysoké očekávání na růst obratu při zachování PNO. Celý e-shop mířil do zimní sezóny a s klientem jsme si stanovili KPI vyrůst v následujících 3 měsících minimálně o 60 % oproti aktuálním tržbám, což v té době byl velmi ambiciózní cíl. Díky zapojení více marketingových kanálů a využití plné síly celého digitálního prostředí se nám nakonec společně s klientem podařilo navýšit tržby o neuvěřitelných 96 % oproti předešlému období.

filson-store-case-study-2

Dlouhodobé SEO pomohlo k lepšímu výkonu

U klienta jsme hned od začátku začali pracovat na SEO. Klientův web byl zcela nový, a proto bylo potřeba během prvního měsíce zpracovat SEO analýzu a analýzu klíčových slov. Následující měsíc se již kontinuálně začalo pracovat na linkbuildingu a tvorbě obsahu.  

Filson-case-study-3

Během prvních 18 měsíců jsme dokázali získat přes 150 relevantních zpětných odkazů. 

graf-1

Web se postupně začal umísťovat na široké množství klíčových slov – a to včetně předních pozic. Díky konstantní práci se web po roce a půl umisťuje na 63 klíčových slov na 1. – 3. pozici a dalších 96 klíčových slov se umisťuje na první straně SERPu. Celkem se web umisťuje již na 2 462 klíčových slov. 

+150 

Relevantní zpětné odkazy

63 

Počet KW do 3. místa v SERP

96 

Počet KW na 1. stránce v SERP

2462 

Celkový počet KW na webu

graf-2

PPC kampaně

V prvních měsících spolupráce jsme měli za cíl zviditelnit Filson Store. Snažili jsme se dostat do povědomí uživatelů a přivést co nejvíce těchto lidí na web, abychom naplnili remarketingové seznamy a mohli s nimi dále pracovat.

Zpočátku jsme proto museli zvýšit nabídky (CPC), které jsme poté utlumovali – až se nám podařilo přivádět na web daleko více uživatelů s daleko nižším CPC.

cpc

Po několika měsících, kdy jsme měli dostatek dat k tomu, abychom plnili domluvené cíle, pracovali se sezónními faktory a zvyšovali obrat e-shopu, jsme v Google nákupech začali využívat automatizační strategie, konkrétně ROAS.

Tuto strategii jsme využívali až do příchodu koronakrize, kdy se situace změnila a vinou vzniklých opatření si s tím systém nedokázal poradit a my tak museli opět přepnout strategii na manuální CPC, kterou využíváme do teď.

Díky sledování situace a trendů na trhu, jsme se mohli a stihli připravit na nadcházející letní a zimní sezónu.

1. 6. 2019 – 31. 8. 2019
1. 6. 2020 – 31. 8. 2020

letni-sezona

1. 9. 2020 – 31. 12. 2020
1. 9. 2019 – 31. 12. 2019

zimni-sezona

Filson je jeden z mnoha příkladů, kdy jsme díky výkonnostnímu marketingu přinesli klientovi vyšší návštěvnost i počet zákazníků a etablovat jeho brand do širšího povědomí. Naše spolupráce navíc i nadále pokračuje, takže i v budoucnu lze očekávat zajímavé poznatky. Bude-li tomu tak, pak se o ně s vámi podělíme – možná prostřednictvím další case study.

Na projektu pracovali

Petr Gebauer

Petr Gebauer

Digital Strategist

Jaroslav Vašut

Jaroslav Vašut

Head of SEO & Data

David Hála

David Hála

Social Ads Specialist

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl