Filson

96% navýšení tržeb? Zjistěte, jak se nám to u klienta Filson podařilo

Dominik Kohel

Dominik Kohel
Chief Sales Officer CZ

Filson patří ke klientům, pro které stabilně pracujeme delší dobu. A přinášíme mu značné úspěchy napříč všemi online marketingovými kanály.

Během více jak 2 let, kdy pro Filson pracujeme, se cíle různě měnili a ztěžovaly, ale my se zvyšujícími nároky klienta drželi krok – a ještě jsme dokázali dosáhnout dalších výsledků navíc.

Realizátoři: Jiří Basov, David Hála, Jaroslav Vašut a Petr Gebauer.

Doba realizace: 5/2019 - doposud

O klientovi

Filson je výrobce a distributor velké škály produktů v oblasti automotive s 30letou historií na českém trhu. Zaměřuje se primárně na auto chemii a střešní nosiče.

Východiska

Klient v květnu 2019 spustil vlastní e-shop a poprvé se tak přesunul do segmentu B2C. Cílem bylo vybudovat e-shop, který by se stal lídrem na trhu v daném segmentu.

Fáze #1: Rozjetí projektu (květen 2019)

V počáteční fázi bylo zadání jasné: stihnout letní sezónu, která byla pro klienta klíčová. Vzhledem k omezenému počátečnímu rozpočtu jsme se zaměřili na SEO a PPC v Google Ads a Skliku.

filson-store-case-study-1

U PPC kampaní se podařilo velmi rychle rozšířit povědomí o novém e-shopu a získat nové zákazníky. Každým týdnem postupně rostl obrat celého e-shopu a zároveň se dařilo snižovat PNO. Již ve druhém měsíci se podařilo splnit stanovená KPI a dostat obrat i PNO na požadovanou úroveň. Takto probíhala spolupráce až do listopadu 2019, kdy si klient postupně vyladil všechny interní procesy a my se do toho mohli konečně pořádně opřít.

Fáze #2: Komplexní marketing

V listopadu 2019 jsme se dohodli na rozšíření spolupráce a kromě PPC a SEO jsme začali klientovi spravovat i reklamy na sociálních sítích a na zbožových srovnávačích. Klient měl s rozšířením spolupráce vysoké očekávání na růst obratu při zachování PNO. Celý e-shop mířil do zimní sezóny a s klientem jsme si stanovili KPI vyrůst v následujících 3 měsících minimálně o 60 % oproti aktuálním tržbám, což v té době byl velmi ambiciózní cíl. Díky zapojení více marketingových kanálů a využití plné síly celého digitálního prostředí se nám nakonec společně s klientem podařilo navýšit tržby o neuvěřitelných 96 % oproti předešlému období.

filson-store-case-study-2

Dlouhodobé SEO pomohlo k lepšímu výkonu

U klienta jsme hned od začátku začali pracovat na SEO. Klientův web byl zcela nový, a proto bylo potřeba během prvního měsíce zpracovat SEO analýzu a analýzu klíčových slov. Následující měsíc se již kontinuálně začalo pracovat na linkbuildingu a tvorbě obsahu.  

Filson-case-study-3

Během prvních 18 měsíců jsme dokázali získat přes 150 relevantních zpětných odkazů. 

graf-1

Web se postupně začal umísťovat na široké množství klíčových slov – a to včetně předních pozic. Díky konstantní práci se web po roce a půl umisťuje na 63 klíčových slov na 1. – 3. pozici a dalších 96 klíčových slov se umisťuje na první straně SERPu. Celkem se web umisťuje již na 2 462 klíčových slov. 

+150 

Relevantní zpětné odkazy

63 

Počet KW do 3. místa v SERP

96 

Počet KW na 1. stránce v SERP

2462 

Celkový počet KW na webu

graf-2

PPC kampaně

V prvních měsících spolupráce jsme měli za cíl zviditelnit Filson Store. Snažili jsme se dostat do povědomí uživatelů a přivést co nejvíce těchto lidí na web, abychom naplnili remarketingové seznamy a mohli s nimi dále pracovat.

Zpočátku jsme proto museli zvýšit nabídky (CPC), které jsme poté utlumovali – až se nám podařilo přivádět na web daleko více uživatelů s daleko nižším CPC.

cpc

Po několika měsících, kdy jsme měli dostatek dat k tomu, abychom plnili domluvené cíle, pracovali se sezónními faktory a zvyšovali obrat e-shopu, jsme v Google nákupech začali využívat automatizační strategie, konkrétně ROAS.

Tuto strategii jsme využívali až do příchodu koronakrize, kdy se situace změnila a vinou vzniklých opatření si s tím systém nedokázal poradit a my tak museli opět přepnout strategii na manuální CPC, kterou využíváme do teď.

Díky sledování situace a trendů na trhu, jsme se mohli a stihli připravit na nadcházející letní a zimní sezónu.

1. 6. 2019 – 31. 8. 2019
1. 6. 2020 – 31. 8. 2020

letni-sezona

1. 9. 2020 – 31. 12. 2020
1. 9. 2019 – 31. 12. 2019

zimni-sezona

Filson je jeden z mnoha příkladů, kdy jsme díky výkonnostnímu marketingu přinesli klientovi vyšší návštěvnost i počet zákazníků a etablovat jeho brand do širšího povědomí. Naše spolupráce navíc i nadále pokračuje, takže i v budoucnu lze očekávat zajímavé poznatky. Bude-li tomu tak, pak se o ně s vámi podělíme – možná prostřednictvím další case study.

Na projektu pracovali

Petr Gebauer

Petr Gebauer

CEO of Eshopix

Jaroslav Vašut

Jaroslav Vašut

Head of CZ SEO Team

David Hála

David Hála

Social Media Specialist

© 2023 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl