Co všechno můžete automatizovat v PPC reklamách a proč byste to měli dělat?

Michal Horňák

4 minuty čtení

7. 1. 2022

ppc

Za posledních několik let neexistuje v PPC komunitě diskutovanější téma, než je automatizace. Co všechno můžete automatizovat v PPC reklamách a proč byste to měli dělat? Provádíte při práci v účtech některé úkony opakovaně? Chtěli byste vědět o problémech, které v účtech nastaly, aniž byste se do nich museli dívat?

Vsadím se, že odpověď na obě otázky bude v 99 % případů znít ano. Správně by tedy otázka měla spíše znít: proč neautomatizovat? Díky správně a chytře zvolené automatizační strategii totiž dokážeme ušetřit spousty času, předejít, nebo minimalizovat problémy v kampaních nebo doručit dodatečný výkon, kterého bychom sami dosáhli jen obtížně.

Co všechno se dá automatizovat?

Automatizovat se dá prakticky veškerá práce, kterou v PPC děláte. Některé činnosti dokážeme zautomatizovat jednoduše, některé ale jen složitě. Pojďme se podívat na činnosti, které automatizujeme nejčastěji:

  • Kontroly účtu a kampaní. Pomocí automatických pravidel a skriptů dokážeme například kontrolovat, zda nám běží kampaně, jestli nedošel kredit nebo některý z inzerátů nevede na 404 stránku.
  • Reporting. Automatický reporting je v dnešní době běžná praxe. Přes Google Data Studio dokážeme vytvořit vizuálně poutavý report, který si klient může prohlédnout kdykoliv a výsledky sledovat prakticky v reálném čase.
  • Tvorba kampaní. Pokud víme, že budeme vytvářet velké množství kampaní a sestav, je automatizace jejich tvorby správná volba. Ať už použijeme XML feed pro tvorbu DSA kampaní, Google Sheety nebo některý z nástrojů třetích stran, ušetříme spoustu času.
  • Optimalizace kampaní. Nedosahuje některá z vašich kampaní nebo sestav požadovaných výsledků? Použijte automatická pravidla pro bidding, nebo kampaně rovnou automaticky pozastavte

ppc-kampane

Google automatizace

V rámci Google Ads můžeme využít několik automatických nabídek, podle cíle kampaně, které budou biddovat za nás a často i lépe. V případě, že máme dostatek vstupních dat, dokáže být strojové učení mimořádně efektivní. Využít můžeme například cílovou ROAS, nebo cílovou CPA.

Google ale nabízí nejen automatické biddovací strategie, ale také automatizované kampaně. Často využíváme zejména Smart Shopping kampaně, jejichž spuštěním získáme Nákupy, dynamický remarketing, Gmail a YouTube kampaň v jednom.

Nástroje třetích stran

Důležité místo mají v tomto článku také nástroje třetích stran, které se těší čím dál větší oblibě. Na českém trhu je tím nejčastěji využívaným nástrojem PPC Bee. Díky PPC Bee a podobným nástrojům můžete jednoduše a z jednoho místa provádět veškeré výše zmíněné úkony a ještě mnohem víc. U nás v Effectixu PPC Bee využíváme a určitě to doporučujeme i vám.

Už tedy znáte odpověď na dvě hlavní otázky z úvodu článku: proč a co automatizovat. A teď už je jen na vás, abyste si vyhrnuli rukávy a pustili se do vlastního testování, protože ať se nám to líbí, nebo ne, automatizace je budoucnost PPC.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Michal Horňák
Head of Programmatic

+420 724 463 169
michal.hornak@effectix.com

Více o Michalovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl