Ambasador na LinkedInu #1: Lidé důvěřují lidem, ne značce

Damián Hamada

4 minuty čtení

11. 9. 2023

Rozjet komunikaci vaší značky na LinkedInu je náročné. Profesionální sociální síť je jiná než Facebook a Instagram, navíc spustit v Česku placenou kampaň je stále poměrně náročné. Je tu jedna věc, která budování značky na LinkedInu výrazně pomáhá. Potřebujete ale lidi, důvěru, trpělivost a hlavně strategii.

Mluvíme o ambasadorství. Způsob, ke kterému jsem byl velmi skeptický, dokud jsem díky praxi a práci na straně klienta nezjistil, že skutečně funguje. Není to žádný clickbait marketingový trik, jehož implementace vám zabere pár minut. Je to komplexní obsahová strategie. Přiblížíme vám ji v sérii článků.

Najdete nás na LinkedInu. A to je vše

Abychom vyjádřili, jak funguje mnoho firem na LinkedInu, stačí nám jeden bod:

„Jsou tam"

Uznejte, to je trochu málo. Být viditelní nestačí. Sociální sítě jsou moderní vizitkou vaší značky. Když vás lidé najdou, chtějí se dozvědět více než jen vidět vaše logo a krátký popis zkopírovaný z webové stránky. Základní myšlenka, kterou se řídíme v content marketingu v Effectixu, je, že obsah má přinášet hodnotu. Má uživatele učit, bavit, inspirovat nebo mu pomáhat řešit problémy. Samozřejmě, že chcete prodávat vaše produkty a služby, ale musíte být více než jen výloha, na kterou se zákazník dívá zvenčí. Potřebujete být i milý prodavač, který poradí, inspiruje a pobaví vtipnou poznámkou.

Jak jsem zmínil výše, LinkedIn je specifický. Nic se nestane, když zkopírujete svůj obsah z Facebooku na Instagram, ale s LinkedInem to tak jednoduché není. Víte, jak funguje jeho algoritmus? Stručně řečeno tímto způsobem:

 Jak funguje LinkedIn

Konzistence a strategie

Samozřejmě, je i mnoho značek, které komunikují na této sociální síti skvěle, pravidelně a přesně tak, jak to má algoritmus rád. Ani pravidelná komunikace nemusí ale zaručit úspěch. Lidé totiž důvěřují primárně lidem, ne značkám. Proto je influencer marketing tak úspěšný a influenceři tak drazí.

LinkedIn potřebuje specifickou strategii, protože budete tvořit strategii pro firemní profil, ale i pro jednotlivé ambasadory. Oba typy strategií musí mít definované tyto základní body:

  • Cíle, cílové skupiny a jejich potřeby,
  • tone of voice,
  • návrh distribuce příspěvků,
  • vizuální identita,
  • plán příspěvků.

Content marketing stojí a padá na konzistenci. Určitě vás komunikace na LinkedInu nadchne a první měsíc to půjde hladce. Budování brandu je dlouhodobá záležitost, a proto je dobré mít plán na delší období. Nejlepší recept je vytvořit si sérii příspěvků a recyklovat vaše témata, co nejvíce to jde.

Nejste na to sami. Content marketing vyžaduje hodně času, know-how a sledování aktuálních trendů. Ozvěte se nám a my vám pomůžeme s každou částí této cesty.

V dalších článcích této série se dočtete:

  • Jak by měl vypadat ambasador?
  • Jak vybrat správného ambasadora?
  • LinkedIn ambasadorství v praxi.Potřebujete poradit s nastavením správce kampaní na LinkedInu? Přečtěte si náš podrobný NÁVOD nebo nás neváhejte kontaktovat. Naši kolegové vás rádi procesem provedou. 

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Damián Hamada
Social Media Content Specialist

+421 917 905 592
damian.hamada@effectix.com

Více o Damiánovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl